Lise Kayıt Kılavuzu

LİSE KESİN KAYIT TARİHLERİNE İLİŞKİN DUYURU – 03.07.2017

TED Denizli Koleji 8. sınıflarında okuyan öğrenciler ile TED Denizli Koleji’nde ilk kez okuyacak öğrencilerin lisemize kesin kayıt işlemleri 03.07.2017 tarihi itbariyle başlamıştır.

*Başarı bursu hak eden öğrencilerin kesin kayıt işlemlerinin 07.07.2017, Cuma günü saat 16.00’a kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu tarihe kadar kesin kayıt işlemini tamamlamayan öğrenci başarı bursundan feragat etmiş sayılacaktır. 

Kontenjanlarımız sınırlı olduğu için kesin kayıt hakkı taşıyan öğrencilerin kayıt işlemleri başvuru önceliği esasına dayalı olarak yapılacaktır.  


 

TED DENİZLİ KOLEJİ ÖZEL ANADOLU LİSESİKAYIT KABUL KILAVUZU

TED Denizli Koleji Özel Anadolu Lisesine 2017-2018 eğitim- öğretim yılı için sadece 9. sınıf düzeyinde öğrenci alınacaktır. 9. sınıf için kontenjan önceliği 2016-2017 eğitim öğretim yılında okulumuzun 8. sınıfında öğrenim gören öğrencilerimizin olacaktır.

Mevcut Öğrencilerimizin Lise için Kayıt Yenileme Süreci   

2016-2017 eğitim öğretim yılında okulumuzun 8. sınıfında öğrenim gören öğrencilerimizin lise kayıtlarının 09 Haziran 2017 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu tarihten sonra kayıt yaptırmak isteyen 8. sınıf öğrencilerimizin lise kayıtları boş kontenjan olması durumunda yapılacaktır. Mevcut öğrencilerimiz kayıt yenileme işleminin yapıldığı tarihteki erken ödeme indirimlerinden yararlanacaktır.

Ortaokulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizin, TED Denizli Koleji Özel Anadolu Lisesine doğrudan geçiş hakkı vardır. Ancak; lisede sunacağımız bilim, yabancı dil, sanat ve teknoloji ile zenginleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası eğitim programlarına yerleştirme yapılırken öğrencilerimizin akademik başarıları ölçüt alınacaktır.

Lise Aday Öğrencilerinin Kayıt Süreci     

Lise 9. sınıfımıza açık kalan kontenjanlar için sınırlı sayıda öğrenci kabul edilecektir.

13 Mart 2017 tarihinden itibaren aday öğrencilerin ön kayıt süreci başlayacaktır. Ön kayıt esnasında 1000 TL ön ödeme yapılarak ön kayıt taahhütnamesi imzalanacaktır. Ön kayıt yaptırmış aday öğrencilerin kayıtlarının kesin kayda dönüşmesi için TEOG Yerleştirme Puanının 400 ve üzeri olması gerekmektedir. Gerekli puanı alamamış öğrencilerin ön kayıtları geçersiz kabul edilecek ve yaptıkları ön ödemenin tamamı iade edilecektir.

Kesin kayıt hakkı kazanılması durumunda 1000 TL’lik ön ödeme okul ücretinden düşülecektir. TEOG Yerleştirme Puanının açıklanmasıyla birlikte velilere kesin kayıt tarihleri duyurulacaktır. Kesin kayıt için davet edilen aday öğrenciler PDR uzmanları ile yapılacak olan gözlem ve görüşmeye alınacaktır. Görüşme ve gözlem sonuçlarının değerlendirilmesi sonucunda kesin kayıt süreci tamamlanacaktır. 

2016-2017 eğitim-öğretim yılında 8. sınıflarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin kayıtlarından sonra boş kalan kontenjanlara yerleştirilmek üzere aday öğrencilerin velilerine kesin kayıt yapmaları için süre verilecektir. Duyurulan kesin kayıt tarihlerinde kayıt işlemi yaptırılmaması durumunda kontenjan diğer adaylara açılacaktır. Kayıt tarihleri okulumuz web sayfasından duyurulacaktır. Bu tarihlerin takibi ve kayıt sürecinin tamamlanması velinin sorumluluğundadır; takip edilmeyen tarihler sebebiyle oluşacak olumsuz durumlarla ilgili olarak okul yönetiminin hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

Lisede sunacağımız bilim, yabancı dil, sanat ve teknoloji ile zenginleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası eğitim programlarına yerleştirme yapılırken öğrencilerimizin akademik başarıları ölçüt alınacaktır.

Erken Kayıt İndirimleri

2017-2018 eğitim-öğretim yılında TED Denizli Koleji Özel Anadolu Lisesi öğrencisi olmak isteyen aday öğrenciler için ön kayıt yaptırılması ve 1.000 TL. kaparo ödenmesi durumunda ön kayıt tarihindeki erken kayıt indirim oranları uygulanır.

Lisede Başarı Bursu    

Okulumuz tarafından TEOG Yerleştirme Puanı dikkate alınarak öğrenim ücreti üzerinden Başarı Bursu verilecektir. Başarı Bursları hak eden öğrencilerin velileriyle imzalanacak “Başarı Bursu Taahhütnamesini” imzalamalarının akabinde kayıt sözleşmeleri ve ödeme planları güncellenecektir. Burslarda dikkate alınacak yüzdelik dilim, oran ve yararlanacak öğrenci sayısı aşağıdaki tabloda verilmiştir. Ancak, okulun bu oranlar ve öğrenci sayılarındaki değişiklik haklı saklıdır.

Yüzdelik Dilim

Burs Oranı

Yararlanacak Öğrenci Sayısı

00-0,50

100

5

0,51-1,00

80

5

1,01-2,00

60

3

2,01-3,00

50

3

3,01-4,00

30

3

4,01-5,00

20

3

 

Ücret ve indirimlere ilişkin açıklamalar:

 • Lisemizde okul ücreti KDV dâhil 18700TL’dir.
 • Kitap, kıyafet ve servis ücretleri her yıl Eylül ayı başında belirlenir.
 • Yemek ücreti yıllık 2.950TL‘dir. Yemek hizmeti kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi ara beslenmesini içermektedir.
 • Peşin ödemelerde öğrenim ücreti üzerinden 500TL indirim yapılır.
 • Mart ayında %7; Nisan ayında %6; Mayıs ayında %5 ve Haziran ayında %4 oranında öğrenim ücreti üzerinden erken ödeme indirimi uygulanır. Erken ödeme indirimleri ilgili ayın ilk günü ile son günü arasında yapılan kayıtlar için geçerlidir.
 • Uygulanabilecek taksit sayısı en fazla 9 aydır.
 • Aynı dönemde okuyan kardeşlerden her birine, öğrenim ücreti üzerinden % 10 indirim uygulanır.
 • TED mezunlarının, öğretmenlerin ve üniversite personelinin çocuklarına % 10 indirim uygulanır.
 • Birden fazla burs veya indirim hakkı kazanılması durumunda, öğrencinin lehinde olan en yüksek orana sahip burs veya indirim uygulanır. Erken Kayıt İndirimi ve Peşin Ödeme İndirimi bu kuraldan müstesnadır.

Etkinlikler

< 2019 >
Ocak
PSÇPCCP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Atatürk Sözleri

 • "Bütün ümidim gençliktedir."
 • "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz."
 • "Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir."
KAPAT
KAPAT