Kayıt Bilgileri

KAYIT RANDEVUSU İÇİN  385 7 385 / 122

2018-2019 öğretim yılı ücret bilgisi için sayfanın en altına bakınız.

 


Giriş ve Bursluluk Sınavı Sonuçları ve Kayıtlar Hakkında Bilgilendirme

 


2018 – 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYIT DUYURUSU 

 

Okulumuza, 2018-2019 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise 9. ve 10. sınıf düzeyinde  öğrenci kabul edilecektir.

 

ANA SINIFLARI

[read more=”Detaylar için tıklayınız!” less=”Daha az detay göster”]

Küçük Yaş Grubuna, 

Eylül ayı itibariyle en az 48 aylık olan öğrenciler alınacaktır. 

Okul Öncesi Hazırlık Grubuna (Büyük Grup),

Eylül ayı itibariyle en az 54 aylık olan öğrenciler alınacaktır. Bu gruba kayıt olan öğrencilerimizin ilkokul 1. sınıflarımıza doğrudan devam hakkı bulunmaktadır. 

Okul öncesi sınıflarımıza ön kayıt yaptıran aday öğrencilere gözlem ve görüşme için randevu verilecektir. PDR uzmanları ve öğretmenlerimiz tarafından aday öğrenciler, gözlem ve görüşme yolu ile okul olgunluğu, dil gelişimi, motor beceriler, dikkat ve algılama düzeyi açısından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda öğrencinin kayıt hakki kazanıp kazanmadığı bilgisi velisine bildirilerek veli kesin kayıt işlemleri için davet edilecektir. Görüşmesi olumlu sonuçlanan öğrenci velisinin belirlenen süre içerisinde kayıt işlemlerini yapması ile kayıt süreci tamamlanmış olacaktır.

 
[/read]


İLKOKUL VE ORTAOKUL

[read more=”Detaylar için tıklayınız!” less=”Daha az detay göster”]

İlkokul 1. Sınıf:

1.sınıflarımıza Okul Öncesi Hazırlık Grubu öğrencilerimizin devam hakkı bulunduğundan, ilkokul 1. sınıflarımıza kontenjanlar dâhilinde sınırlı sayıda öğrenci kabul edilecektir.

Ön kayıt yaptıran aday öğrencilere gözlem ve görüşme için randevu verilecektir. PDR uzmanları ve öğretmenleri tarafından aday öğrenciler, gözlem ve görüşme yolu ile okul olgunluğu, dil gelişimi, motor beceriler, dikkat ve algılama düzeyi açısından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda öğrencinin kayıt hakki kazanıp kazanmadığı bilgisi velisine bildirilerek veli kesin kayıt işlemleri için davet edilecektir. Görüşmesi olumlu sonuçlanan öğrenci velisinin belirlenen süre içerisinde kayıt işlemlerini yapması ile kayıt süreci tamamlanmış olacaktır.

İlkokul 2. ve 3. Sınıflar:

2 ve 3. sınıflarımıza kontenjanlar dâhilinde, sınırlı sayıda öğrenci kabul edilecektir. Aday öğrenciler ön kayıt başvuru tarihine göre kontenjan dâhilinde sırayla PDR görüşmesine davet edilecektir. Görüşmesi olumlu sonuçlanan öğrenci velisinin belirlenen süre içerisinde kayıt işlemlerini yapması ile kayıt süreci tamamlanmış olacaktır.

 

İlkokul 4. ile Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar:

4, 5, 6. 7 ve 8. sınıflarımıza kontenjanlar dâhilinde, sınavla sınırlı sayıda öğrenci kabul edilecektir.

Aday öğrenciler 4 Mart 2018, Pazar günü yapılacak olan “TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı”na katılacaktır. Belirlenen barajı geçenler arasından başvuru önceliğine göre aday öğrenciler PDR uzmanlarınca görüşmeye alınacaktır. Sınavı ve mülakatı olumlu sonuçlanan öğrenci velisinin belirlenen süre içerisinde kesin kayıt işlemlerini yapması ile kayıt süreci tamamlanmış olacaktır.

[/read]


LİSE 9. VE 10. SINIFLAR

[read more=”Detaylar için tıklayınız!” less=”Daha az detay göster”]

Lise 9. sınıflarımıza iki yöntemle öğrenci kabul edilecektir:

 • 4 Mart 2018 Pazar günü yapılacak “TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı’nda barajı geçen öğrenciler puan sıralamasına göre PDR birimimizce mülakata alınacaktır.
 • Açık kontenjan olması durumunda LGS Sınavı sonuçlarına göre de lisemize kayıt yapılmaktadır. LGS Sınavı’nda okul yönetimince belirlenecek puanı aşan öğrenciler PDR birimimizce mülakata alınacaktır.
 • TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı” ve LGS Sınavı sonuçlarına gore çeşitli oranlarda burs verilecektir.

LGS SONUÇLARINA GÖRE (DIŞARIDAN)İLK KEZ KAYIT

YAPTIRACAKLAR  İÇİN BURS ORANLARI

 

Türkiye Geneli Ortalamaları Burs Oranı Kontenjan
0,01-0,050 %90 3
0,051-1,00 %75 5
1,01-2,00 %60 3
2,01-3,00 %50 3
3,01-4,00 %40 2
4,01-5,00 %30 2

*Başvuru önceliğine göre burs verilecektir.

 • Sınav ve mülakatı olumlu sonuçlanan öğrenci velisinin belirlenen süre içerisinde kayıt işlemlerini yapması ile kayıt süreci tamamlanmış olacaktır.

Lise 10. sınıflarımız için,

 • Başvuru yapan aday öğrenciler, 10. sınıflar için İngilizce sorularının da puan hesabına katıldığı “TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı”na katılacaktır. Lise 10. sınıfta okula kabul için İngilizce dil yeterliliği ön şarttır. 04 Mart 2018 Pazar günü yapılacak Okula Giriş Sınavı’nda belirlenen barajı geçen öğrenciler sınav puan sıralamasına göre PDR birimimizce mülakata alınacaktır.
 • Sınav ve mülakatı olumlu sonuçlanan öğrenci velisinin belirlenen süre içerisinde kayıt işlemlerini yapması ile kayıt süreci tamamlanmış olacaktır.

[/read]


TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı Hakkında

[read more=”Detaylar için tıklayınız!” less=”Daha az detay göster”]

 • TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı”  TED Genel Merkezi tarafından hazırlanmaktadır. TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavına 2017-2018 öğretim yılında 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9. sınıf seviyelerinde öğrenim gören öğrenciler girebilir.
 • Sınava girmek isteyen öğrencilerin velilerinin Okulumuza gelerek şahsen veya www.teddenizli.k12.tr adresindeki online formu doldurarak başvurmaları gerekmektedir.

 


 • Öğrenci giriş sınavı 04 Mart 2018, Pazar günü;
  • 4-5-6-7. sınıflara başvuran adaylar için saat 10.00’da
  • 8-9-10. sınıflara başvuran adaylar için saat 13.30’da okulumuzda yapılacaktır.  
  • 25 Şubat 2018 saat 12.00’a kadar başvuru yapan adaylar, 01 Mart 2018 itibariyle sınav giriş belgelerini okulumuzun internet adresinden TC kimlik numaraları ile online alabileceklerdir. 25 Şubat 2018 saat 12.00’dan sonra başvuran adaylar için sınav giriş belgesi online düzenlenmeyecek olup, sınav salon bilgileri mesaj yoluyla iletilecek ve sınav günü Okulumuzdaki kapı listelerine göre sınava alınacaktır.
 • Sınavda yer alan sorular, Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programlarında yer alan kazanımlar doğrultusunda öğrencilerin edinmesi beklenen becerileri ölçmeye yöneliktir. 4, 5, 6, 7, 8 ve 9. sınıflarımıza kayıt yapacaklar için İngilizce sınavı kesin kayıt durumunda öğrencinin seviyesini belirlemek amacıyla kullanılacaktır. Puan hesaplamasında dikkate alınmayacaktır.
 • Sınav, çoktan seçmeli maddelerden oluşmaktadır. Sınava başvuruda bulunan öğrenciler, istekleri doğrultusunda sınavın sadece Matematik alanını, İngilizce ya da Türkçe dilinde alabileceklerdir.

Sınıf düzeylerine göre soru sayıları ve sınav süreleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.


2018-2019 Yılında Okuyacağı Sınıf

Türkçe

Matematik

İngilizce

Toplam
Soru
Sayısı

Sınav Süresi

4. Sınıf

15

15

15

45

70 dk.

5. Sınıf

20

20

20

60

80 dk.

6. Sınıf

20

20

20

60

80 dk.

7. Sınıf

20

20

20

60

80 dk.

8. Sınıf

20

20

20

60

80 dk.


2018-2019 Yılında Okuyacağı Sınıf

DİSİPLİNLER

Toplam Soru Sayısı

Sınav Süresi

Türkçe

Matematik

Bilim

(Fen+Sosyal)

İngilizce

9. SINIF

20

20

20

20

80

100 dk.


2018-2019 Yılında Okuyacağı Sınıf

 

DİSİPLİNLER

Toplam Soru Sayısı

Sınav Süresi

Türkçe

Matematik

Fen Bil.

Sosyal Bil.

İngilizce*

10. SINIF

20

20

20

20

20

100

120 dk.

*10. Sınıfta öğrenim görecek öğrenciler için İngilizce testi okula kayıt için ön koşul niteliğindedir. İngilizce testinde başarı düzeyi %60’ın altında olan öğrenciler diğer testlerde başarılı olsalar dahi, okula kayıt yaptırma hakkı kazanamayacaktır.

 

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi

Puanlamada bağıl değerlendirme esas alınacaktır. Her sorunun puanı eşit değildir. Sınav sonucu doğru yanıtlar üzerinden hesaplanacaktır. Yanlışlar doğruları eksiltmeyecektir. Ancak soruların ağırlıkları farklı olacaktır (her soru 1 puan değildir). Öğrencinin doğru yaptığı “zor sorular” daha fazla puan almasını sağlayacaktır.

Sınav sonuçları Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi Ölçme ve Değerlendirme Birimi tarafından değerlendirilip   10 Mart 2018’de www.teddenizli.k12.tr adresinde açıklanacaktır. Aday öğrenciler sınav sonucunu TC kimlik numaraları ile online öğrenebileceklerdir.

 

TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı Sonuçlarına Göre Verilecek Başarı Bursları

04 Mart 2018 tarihinde uygulanacak “TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı” sonucuna göre 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. sınıf düzeylerinde çeşitli oranlarda öğrenim ücreti üzerinden başarı bursu verilecektir. BURS ORANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Sınav sonuçlarında eşitlik olması halinde TED Denizli Koleji Burs ve İndirim Uygulamaları İç Yönetmeliği hükümlerine göre hareket edilir.

Açık kontenjan bulunması halinde, bu tarihten sonra başvuru yapacak adaylar okulun belirleyeceği tarih/tarihlerde sınava katılabileceklerdir. 04 Mart 2018 tarihinden sonra sınava girecek adaylar TED Denizli Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı sonuçlarına göre verilecek başarı bursundan yararlanamayacaktır.

 

İngilizce Düzey Belirleme Sınavı 

Kesin kaydı yapılan 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. sınıf düzeylerindeki öğrencilere ayrıca “İngilizce Düzey Belirleme Sınavı” uygulanacaktır. Yabancı dil seviyeleri beklenen düzeyde olmayan öğrenciler okul tarafından düzenlenecek “İngilizce Destek Programı” na alınacaktır.

[/read]


TED Okullarından Nakil

Başka bir TED Okulunda öğrenim görmekte olup, TED Denizli Koleji’ne geçiş yapmayı isteyen öğrenci, ilgili sınıf düzeyinde boş kontenjan olması halinde öncelikli olarak kayıt edilir.

 

Kesin Kayıt İşlemleri için Gerekli Belgeler

 • Kayıt formu ve sözleşmesi (matbu, okul tarafından verilecek)
 • Öğrencinin nüfus cüzdan fotokopisi
 • Öğrencinin 6 adet fotoğrafı
 • Velinin 2 adet fotoğrafı (her bir öğrenci için)
 • Ödemenin yapıldığını gösterir belge
 • Yabancı uyruklu öğrenciler için yeni tarihli ikametgâh tezkeresi

 

BURS OLANAKLARI

Türk Eğitim Derneği tarafından, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz öğrencilere, Tam Eğitim Bursu (TEB) verilmektedir. Tam Eğitim Bursu Sınavı, TED Genel Merkezince ayrıca yapılmaktadır. 2018-2019 eğitim öğretim yılı için yapılacak sınavın son başvuru tarihi 11 Şubat 2018’dir. Detaylı bilgi ve başvuru için www.ted.org.tr  web adresini ziyaret ediniz.

 

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA UYGULANACAK OKUL ÜCRETLERİ

 

SINIF SEVİYESİ

2018-2019

EĞİTİM YILI 

OKUL ÜCRETLERİ

ERKEN KAYIT

İNDİRİMLİ ÜCRETLER
(05 ŞUBAT-
15 NİSAN ARASI %7)

YEMEK ÜCRETLERİ
ANASINIFI 13.800 12.834 3.250
İLKOKUL 17.710 16.470 3.400
ORTAOKUL 18.860 17.540 3.400
LİSE 21.505 20.000 2.950

 

 

Ücret ve indirimlere ilişkin açıklamalar:

 • Okul ücretlerine KDV dâhildir.
 • Okul ücreti ve yemek ücreti birlikte tahsil edilir.
 • Yemek hizmeti Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokulda kahvaltı + yemek + ikindi ara beslenmesi; Lisede yemek + ikindi ara beslenmesi olarak sunulacaktır.
 • Kitap, kıyafet ve servis ücretleri hariçtir. Bu ücretler daha sonra belirlenerek duyurulacaktır.
 • Peşin ödemelerde öğrenim ücreti üzerinden 500TL indirim yapılır.
 • İlk kez kayıt yaptıracaklar ile kayıt yenileyecek veliler için 05 Şubat-15 Nisan 2018 tarihleri arasında %7 oranında öğrenim ücreti üzerinden erken kayıt indirimi uygulanacaktır.
 • Uygulanabilecek taksit sayısı en fazla 9 aydır. Her halükarda, taksitli ödemelerin sonuncusu 2019 yılı Şubat ayıdır.
 • Aynı dönemde TED Denizli Koleji’nde okuyan kardeşlerin her birine öğrenim ücreti üzerinden % 10 indirim uygulanır.
 • TED mezunlarının çocuklarına, öğretmen çocuklarına ve üniversite personelinin çocuklarına % 10 indirim uygulanır.
 • Birden fazla burs veya indirim hakkı kazanılması durumunda, öğrencinin lehinde olan en yüksek orana sahip burs veya indirim uygulanır. Erken Kayıt İndirimi ve Peşin Ödeme İndirimi bu kuraldan müstesnadır.

 

5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve bu Kanuna dayanılarak MEB tarafından yayınlanan “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği” gereğince ilan olunur.

 

 

Etkinlikler

< 2019 >
Ocak 12
 • 12
  Etkinlik yok

Atatürk Sözleri

 • "Bütün ümidim gençliktedir."
 • "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz."
 • "Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir."