2018-2019 eğitim öğretim yılına merhaba…

Yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedik, İlköğretim Haftasını kutladık…

Türk Eğitim Derneği’nin Denizli’deki okulu TED Denizli Koleji 2018 – 2019 eğitim öğretim yılına öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin katılımı ile düzenlenen resmi açılış töreni ile başladı.    

Eğitim’de görerek, öğrenerek, deneyerek ve yaparak öğrenme metodu ile öğrencilerini geleceğe hazırlamayı ilke edinen TED Denizli Koleji İlkokul Müdürü Aslı Karakurt, Ortaokul ve Lise Müdürü Türkay Kılcı, Kurucu Temsilcisi ve Genel Koordinatör Fatih Canpolat, Yönetim Kurulu Üyesi Handan Oto konuşmalarında eğitim yılının başlamasından dolayı duydukları mutluluğu ifade ettiler. Açılış ve hoşgeldiniz konuşmalarından sonra birinci ve beşinci sınıfa başlayan öğrenci gösterilerinden sonra TED Marşı ile devam eden törende heyecanlı anlar yaşandı.    

90 yıllık bir misyonu üstlendiklerini ve büyüyen kadroları ile yüzü geleceğe dönük, aydın, dünya vatandaşı bireyler yetiştirmenin önemine değinen Kurucu Temsilcisi ve Genel Koordinatör Fatih Canpolat “Öğrencilerimizi hayata ve geleceğe sadece akademik değil sosyal çalışmalar ile hazırlayabiliriz. Sürdürülebilir başarı ise ancak bütünsellik sağlanarak mümkün olabilir. Bu temeli okul öncesi eğitim ve birinci sınıftan başlayarak atmalıyız. Bu temel üzerine her kademede çocukların gelişimine uygun, dünyadaki ve teknolojideki yeni gelişmeler ile entegre edilmiş bilgiler ile inşa edeceğiniz bir eğitim sistemi oluşturduğunuzda ve sürdürdüğünüzde başarıyı yakalamak mümkün olabilir. Her çocuk ve her öğrenci özeldir. Bu bilinç ile çocuğu odak noktasına alan okulumuzun, hem akademik olarak girdikleri sınavlarda aldıkları başarılı sonuçlar, hem de sosyal açıdan edindikleri yetkinlikler ile Denizli’de kurulduğumuz ilk günden itibaren gördüğümüz yoğun ilgiden oldukça mutluyuz. TED Denizli Koleji olarak öğrencilerimize sunduğumuz yaşam temelli, akademik ve sosyal becerilerin gelişimine yönelik eğitimler ile sınavlara yönelik eğitimlerin yanı sıra yabancı dil eğitimimiz ve sunduğumuz uluslararası geçerliliği olan sertifika, diploma ve değişim programlarıyla da onları birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme hedefimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Bugün velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile yeni bir döneme başlamaktan heyecanlıyız, gururluyuz. 2018-2019 eğitim öğretim yılında 90 yıllık TED tecrübesi ile Denizli’de geleceğin aydın nesillerini yetiştirmeye devam edeceğimiz için çok mutluyuz.

Törenimizden fotoğraflar için Facebook Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. (Tıklayınız)

 

Etkinlikler

< 2019 >
Ocak
PSÇPCCP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Atatürk Sözleri

  • "Bütün ümidim gençliktedir."
  • "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz."
  • "Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir."