TED DENİZLİ KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR

Eğitim alanında Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Türk Eğitim Derneği’nin Denizli’deki meşalesi TED Denizli Koleji 2018 2019 eğitim öğretim yılına “Hizmet İçi Seminer Programı” ile başladı.  

Her yıl büyüyerek akademik çalışmalarına başlayan TED Denizli Koleji; oryantasyon programı, takım olma, motivasyon, iletişim becerileri, beden dili seminerleri, eğitimde teknoloji kullanımı, akıllı tahta uygulamaları, veli bilgilendirme ve tanışma toplantıları, sosyal sorumluluk projesi tanıtımları, okul öncesi uyum programları ve zümre toplantılarından oluşan çok yönlü hizmet içi eğitim programı ile yeni eğitim öğretim yılına “Merhaba” dedi. 

Kurucu Temsilcisi ve Genel Koordinatör Fatih Canpolat, Ortaokul – Lise  Müdürü Türkay Kılcı, İlkokul Müdürü Zehra Aslı Karakurt’un açılış konuşmaları ile başlayan program, Ortaokul Müdür Yardımcısı Sema Akçay tarafından verilen oryantasyon eğitimi ile devam etti. Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Engin Deniz Eriş tarafından verilen “Takım Olmak” seminerinde ise renkli anlar yaşandı.

BAŞARININ YOLU “EĞİTİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALİTE”

Çağdaş eğitim anlayışı ile dünya vatandaşı vizyonuna sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen, eğitimde yüksek kalite başarısını sürdürülebilir kılmak adına “Gelenekselden Geleceğe” misyonu ile sürekli yenilenerek büyüyen TED Denizli Koleji, yeni eğitim öğretim yılına tüm kadrosunun katılımı ile gerçekleşen kokteyl ile merhaba dedi.

Akademik, ders içi ve ders dışı eğitim faaliyetleri, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler, projeler, eğitsel gezilerle öğrencilerinin çok yönlü gelişimini sürdüren çalışmalarıyla Denizli’de eğitimde fark yarattıklarını belirten Kurucu Temsilcisi ve Genel Koordinatör Fatih Canpolat “Akademik, sosyal, kültürel ve sportif açılardan oldukça başarılı bir yıl geçirdik. LGS sınavında öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun nitelikli okullara girecek puanlar almaları bunun en önemli göstergesi. Her geçen gün akademik ve idari kadromuz ile büyüyoruz. Öğrencilerimiz artıyor. İlk 5 yıl için kendimize koyduğumuz hedeflerimize, sistemli büyüme stratejimize başarı ile ulaştık. Şimdi yeni dönemin hedefleri için çalışmaya devam ediyoruz. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında da kurulduğumuz günden itibaren her yıl olduğu gibi öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile TED Denizli Koleji Ailesi olarak yine yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz.”

DÜNYADAKİ EN PRESTİJLİ EĞİTİM KURUMLARIYLA AKREDİTE OLUYOR, ÖĞRENCİLERİMİZE ULUSLARARASI PROGRAMLAR SUNUYORUZ

Canpolat, uluslararası programları ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Ortaokul ve Lise düzeyinde diğer okullardan farklı ve özgün olan MEB onaylı ulusal ve uluslararası programlar da uyguluyoruz. Başarılı bir TED Okulu olarak dünyanın en prestijli eğitim kurumları olan Cambridge, Edexell, Oxford, Pearson, ETS, ASU (Arizona State University) gibi kurumlarla işbirliği yaparak ve akreditasyonlar alarak öğrencilerimizi bir dünya vatandaşı olarak yetiştiriyor ve onlara yurt dışında eğitim almanın kapılarını açacak sertifika ve diploma programları da sunuyoruz. Hali hazırda, BTEC, GCSE, KANADA Değişim Programı, Bilim İnsanı Yetiştirme Programları için akreditasyonlarımız mevcut; önümüzdeki iki üç yıl içerisinde de KANADA Çift Diploma Programı ve AP (Advance Placement) dersleri vermek üzere akreditasyon hazırlıklarımızı başlattık. Özellikle yabancı programlar kapsamında öğrencilerimizin İngilizce yeterliklerini geliştirmek ve belgelemek üzere Cambridge Sınavlarının yanı sıra TOEFL Primary, TOEFL Junior gibi dünyada geçerliliği ve tanınırlığı en yüksek ölçme değerlendirme araçlarını kullanmak üzere ETS ile çalışmalarımıza başladık.”

 

 

 

Etkinlikler

< 2018 >
Aralık
PSÇPCCP
     1
 • Bütün gün
  01-12-18

  Ana sınıfları, 1.Sınıflar, 2.Sınıflar, 3.Sınıflar, 4.Sınıflar

 • 09:00 -13:00
  01-12-18

  No additional detail for this event.

2
3456789
1011
 • Bütün gün
  11-12-18

  İlkokul öğrencileri kermesi

 • Bütün gün
  11-12-18

  7.Sınıf öğrenci ve velileri

12
 • Bütün gün
  12-12-18

  2.Sınıflar Pazar Yeri Gezisi

1314
 • Bütün gün
  14-12-18

  4.Sınıflar Tekstil Gezisi

1516
17
 • Bütün gün
  17-12-18

  9.Sınıf Öğrenci ve Velileri

1819
 • Bütün gün
  19-12-18

  Ana Sınıfı, Balcı Konağı Bez Bebek Müzesi Gezisi

20
 • 11:26 -11:27
  20-12-18

  8.Sınıf, 9.Sınıf ve 10.Sınıflar

21
 • Bütün gün
  21-12-18

  1.Sınıf, 2.Sınıf ve 3.Sınıflar

2223
242526
 • Bütün gün
  26-12-18

  1.Sınıflar Sinema Etkinliği

 • Bütün gün
  26-12-18

  9.Sınıflar ve 10.Sınıflar

27282930
31
 • Bütün gün
  31-12-18

  Ana Sınıfları

      

Atatürk Sözleri

 • "Bütün ümidim gençliktedir."
 • "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz."
 • "Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir."