TED DENİZLİ KOLEJİ’NE YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜ!

TED Denizli Koleji İlkokulu 2015—2016 Eğitim Yılında başladığı Eko Okullar Programında ilk basamak olan, “Çöp ve Atıklar” konusunu başarıyla tamamlayarak ilk Yeşil Bayrak ödülünü kazandı. Eko-Okul Projesinin başında olan öğretmen Derya Neval Ayekin,  “gerçekleştirdikleri değerli çalışmaları için öğrencilerimizi ve bu çalışmalarda onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi tebrik ederim.” dedi. Aynı zamanda Eko-Okullar Projesinde İl Koordinatörü seçilmiş olan Ayekin, “bu uluslararası tanınırlığı olan ve öğrencilere temelde çevre bilinci kazandırmayı amaç edinen bir projedir. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz çevre sorunlarına çözüm önerileri getirmek ve daha yaşanılabilir bir çevre yaratmak konusunda çok çeşitli fikirler üzerinde çalışarak küçüklü büyüklü projeler hazırlamaktadırlar. Öğrencilerimizle böylesi bir çalışmanın içerisinde olmaktan ve bu çalışmalarımızın uluslararası tanınırlığı olan Yeşil Bayrak ile ödüllendirilmiş olmasından onur duyuyoruz. “ diye ekledi.    

 

Eko Okullar Projesi ve Yeşil Bayrak Nedir?

Eko-Okullar Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Programa katılan okullardaki öğrenciler, hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Program, okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar. Eko Okullar Programı, okullara çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir program sunmasının yanı sıra; program dahilinde iki eğitim yılı boyunca yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimiyle üstün başarı sağlamış okullara Yeşil Bayrak ödülü vermesi nedeni ile aynı zamanda bir ödül planı olma özelliğini de taşır. Yeşil Bayrak, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etikettir. Daha ayrıntılı bilgi edinmek için http://www.ekookullar.org.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlikler

< 2018 >
Temmuz
PSÇPCCP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Atatürk Sözleri

  • "Bütün ümidim gençliktedir."
  • "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz."
  • "Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir."